Нефректомія – видалення нирки лапароскопічним методом

Содержимое

Що собою представляє процедура

Лапароскопічна нефректомія – процес видалення нирки через декілька проколів, що роблять на череві людини. Операцію виконують у ряді випадків, коли одна або обидві нирки більше не здатні справлятися зі своїми функціями, а їх подальше знаходження у організмі несе небезпеку. Перед втручанням проводять низку досліджень для оцінки стану сечовивідної системи.

Коли виконують операцію

Видалення нирки – крайній метод, до якого прибігають після втрати функціональності нирки. Про серйозні патологічні процеси свідчать:

  • сильні болі одностороннього характеру у попереку;
  • різні форми порушень сечовипускання – рідкі або часті позиви, відсутність сечі;
  • поява крові або піни у сечі;
  • набряклість верхньої частини тіла;
  • нудота, блювання, свербіж шкіри.

При таких симптомах лікар проводить додаткові дослідження для встановлення стану нирок. Нефректомію призначають у випадку виявлення злоякісної пухлини у нирці, доброякісного утворення великого розміру, хронічного пієлонефриту, гідронефрозу.

Як проходить операція

Перед початком операції пацієнта кладуть на спину та вводять анестезію. На тілі роблять 3-4 проколи, через які у черево вводять троакари, мініатюрну відеокамеру та закачують газ для кращого доступу до нирок. Після цього лікар приступає до відсічення пошкодженої нирки від її судин, при цьому ізолюючі сечовід.

При нефректомії разом з ниркою видаляють навколишній жир та тканини. В черево вводять спеціальний ендомішок, в який поміщають відрізану нирку та виводять назовні. Лікар має впевнитись у відсутності внутрішньої кровотечі та зашити проколи. Оперативне втручання може тривати до чотирьох годин через його складність.

Які переваги у лапароскопії

Лапароскопічне втручання витискає класичні операції з видалення нирок по декільком причинам:

  • замість великих розрізів по 20 см на тілі пацієнта роблять невеликі проколи розміром до 10 мм, що мінімізує крововтрату та прискорює реабілітацію;
  • м’язові тканини не пошкоджують сильно, тому рани швидко загоюються без рубців;
  • відеоспостереження дає більший контроль над операцією;
  • мінімальний ризик виникнення ускладнень – занесення інфекції, розвитку спайок або гриж.

Як відбувається реабілітація

Лапароскопічна нефректомія дозволяє зменшити реабілітаційний період до одного місяця. Після втручання пацієнт може бути виписаний на домашнє відновлення вже за декілька днів. Необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. відмовитись від смажених, запечених, солодких, гострих продуктів;
  2. виключити алкогольні напої, пити багато рідини;
  3. обмежити фізичну активність;
  4. носити спеціальний підтримуючий бандаж;
  5. приймати медикаменти, призначені лікарем.

Варто пам’ятати, що при видаленні однієї з нирок інша бере на себе подвійне навантаження. Тому її потрібно берегти: притримуватись здорового харчування та обов’язково проходити контрольні огляди кожні півроку.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Добавить комментарий