Житло, їжа, допомога: куди звертатися переселенцям в Ужгороді

[ad_1]

Житло, їжа, допомога: куди звертатися переселенцям в Ужгороді

У зв’язку з повномасштабним вторгенням РФ велика кількість українців змушені покидати свої домівки. У пошуках спокійного життя шукають прихисток у більш безпечних західних регіонах України, чи то навіть за її межами.

Ужгород став одним із основних прихистків людей, які тікають від війни. Так, тільки офіційно зареєстрованих, що отримали довідки про статус ВПО, в місті є понад 27 500 осіб. Хтось шукає тут тимчасовий прихисток, а хтось починає життя по-новому…

Тож, куди податися після прибуття до міста? Як знайти житло, гуманітарну допомогу, де поїсти? Добірку з корисними контактами підготовили в приймальні УГСПЛ м. Ужгород

Офіційна допомога

Обов’язково знадобляться контакти держаних органів та установ:

За адресою пл. Поштова, 3 в Ужгороді розташоване приміщення міської ради. При органі створено також координаційний центр, де вам точно нададуть інформацію, щодо реєстрації в місті, та подальших дій.

Цілодобовий координаційний центр Ужгородської міської ради:

0312 42 80 29

0312 42 80 30

050 990 5100

Штаб ОДА для тих, кому потрібен прихисток:

0312 63 04 40

0312 61 54 65

0312 61 66 74

096 284 33 68

Волонтерські організації

З часу війни в місті на повну працює волонтерський рух.

Діє численна кількість неурядових організацій, які надають різні види допомоги.

Де оселитися? Де поїсти? Де отримати гуманітарну допомогу? «Я допоможу».

БО «Я допоможу» діє в місті з початку війни. Організація має власний притулок, в якому, починаючи з 24 лютого, знайшли житло майже тисяча осіб з різних міст України. Кімнати для проживання, харчування, ванні кімнати, пральня, навіть чимало цікавих програм для дозвілля: все необхідне тут надають абсолютно безкоштовно.

Ужгород, Болгарська 5, притулок “Я допоможу”. Телефон: 0505104488.

«Неємія»

Ще одна БО соціального спрямування – «Неємія». Тут активно надають допомогу ВПО, переселенцям, а також сім’ям, рідні яких постраждали у воєнних діях.

 — одноразова допомога у вигляді продуктів харчування, одягу, взуття, засобів гігієни;

 — безкоштовна психологічна та юридична допомога для дорослих та дітей;

 — безкоштовні семінари з перекваліфікації та пошуку роботи в м. Ужгород;

А також можливість безпечно виїхати за кордон: всі ці послуги можна отримати тут.

Тутешні волонтери надають за можливості надають і тимчасове житло для ВПО.

м. Ужгород, вул. Верховинська, 36 Телефон: +38(050)- 817 -7487.

«Карітас»

Благодійний фонд «Карітас-caritas» Мукачівської греко-католицької єпархії працює з постраждалими сімями в результаті військових дій ще з 2014 року. Метою діяльнсоті є матеріальна, соціальна та психологічна підтримка сімей ВПО.

Набори продуктів харчування та побутової хімії, тематичні зустрічі, екскурсії та майстер-класи для дітей, а також допомога в наданні ліків для осіб, потребуючих медикаментозного лікування: тут вам допоможуть з цим. Крім того при фонді працює безкоштовна їдальня, де нагодують обідом охочих щодня. При організації працює психолог. Також фонд створив у місті кав’ярню-пральню для переселенців «Булька», а ще пекарню.

с. Минай, вул. Патруса Карпатського, 2А +38 (099) 388-3738

Червоний хрест

Ужгородський міський осередок Товариства червоного Хреста України працює в місті в основному у напрямку організації гуманітарної допомоги: наявні «Банк одягу», пункт прокату засобів для реабілітації. Також тут працює і «Служба розшуку та возз’єднання родин».

м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3 (0312) 61-64-53

«Совине гніздо» Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо» розміщений у самісінькому центрі міста. Гуманітарну допомогу надають ВПО зареєстрованим в місті Ужгород. Волонтери організували соціальні дні: день матері і дитини, гігієнічних наборів, день продуктових наборів. У ці дні видають конкретні види допомоги.

м.Ужгород, вул. Ференца Ракоці, 2

Харчування для ВПО

У чотирьох їдальнях Ужгорода вимушені переселенці можуть харчуватися за талонами безкоштовно. Спеціальні талони для харчування можуть отримати у департаменті соціальної політики міської ради.

Адреси їдалень:

 — пл.Ш.Петефі,47, «Їдальня на Петефі», (буд.Побуту);

 — пл.Ш.Петефі,10, Їдальня «Прованс»;

 — вул.Фединця,25, «Їдальня на Фединця»;

— вул.Швабська,64А, Їдальня «Інжир».

«Я — Маріуполь»

Центр підтримки вимушених переселенців «Я — Маріуполь» допоможе всім, хто переїхав з цього міста-героя. Тут можуть отримати допомогу маріупольці, які знайшли прихисток від війни на Закарпатті.

Спектор послуг широкий: продуктові надобри, набери школяра, гігієна. Консультація юристів, психолога, а також медична допомога.

м. Ужгород, вулиця Капушанська, 2. +38 (050) 961-25-10

Гуманітарний штаб допомоги переселенцям з Луганщини.

У цьому волонтерському штабі організованому Луганською ОВА допомогу можуть тримати жителі Луганщини. Гуманітарний штаб працює у будні з 10:00 до 15:00. Тут видають продуктові та гігієнічні набори. Також ВПО можуть отримати у штабі юридичну консультацію.

м. Ужгород, просп. Свободи, 52а. +38(099)-355-1299

Медична допомога «InterFamily» — повний сектор медичних послуг ви зможете отримати у новій, сучасній, волонтерській клініці InterFamily.

Це соціальна клініка сімейної медицини, яку створили у серпні. Тут працюють фахові медики. Аналізи, діагностика, консультація сімейних лікарів, а також направлення до вузьких спеціалістів: ці послуги ВПО зможуть отримати тут безкоштовно.

м.Ужгород вул, Митна 25 Г

Корисні інтернет-ресурси

Сайт Прихисток: https://prykhystok.gov.ua/

Можна знайти житло та запропонувати прихисток у себе. Є фільтрування по областях.

Телеграм-канали “Допомога Закарпаття” https://t.me/winwin_realty та WinWinRealty https://t.me/+OtK-48e7otIzZTRi Для тих, хто їде на Закарпаття і потребує житло

Вайбер-група “Закарпаття житло” https://cutt.ly/mMImRmf

Там містяться оголошення як від тих, хто шукає житло на Закарпатті, так і від тих, хто готовий його надати

Телеграм чат-бот @RobotaVZakarpattiBot.

Тут можна оперативно отримати необхідну інформацію по працевлаштуванні, не виходячи з дому. У користуванні чат-бот дуже простий. Він одразу ідентифікує особу за номером телефону та електронною адресою. Інформація, отримана завдяки роботі чат-боту, потраплятиме до центру зайнятості. Там і відбуватиметься підбір вакансій.

Якщо людина стала свідком воєнних злочинів, чи можливо постраждала від дій російських військових, потребує правової підтримки то безкоштовно їй допоможуть в приймальній Української Гельсінської спілки з прав людини. В Ужгороді приймальня знаходиться:

м. Ужгород, вул. Перемоги 32 А. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Телефон: 0996755307. 

Прихисток прихисти своїх

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

[ad_2]

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий