Ужгород на 25-му місці, Мукачево - четверте: індекс конкурентоспроможності міст України (ВІДЕО)

[ad_1]

Обласний центр Закарпаття — Ужгород — посів 25 місце в індексі конкурентоспроможності міст України, тоді як Мукачево опинилося на 4 сходинці. Про це повідомили на сторінці у Facebook «Українського кризового медіа-центру». Що варто покращити обласному центру, аби опинитися серед лідерів та які позиції вивели Мукачево в 4-ку кращих міст для бізнесу — про це в програмі «Суспільне. Головне» на Суспільному розповів експерт Інституту політичної освіти Володимир Феськов.

За словами експерта, індекс бере до уваги в першу чергу конкурентоспроможну економіку міст, вказує на ефективність місцевого самоврядування та створення умов для місцевого бізнесу.

Для кого цікавий цей рейтинг

«Фактично цей індекс — про бізнес-клімат у 45 містах України, — пояснив Володимир Феськов. — Дослідження проводила організація «Info Sapiens» спільно з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України». Досліджувалося сприятливе бізнес-середовище. Отримані результати, як на мене, можуть запустити дуже важливі процеси в Україні. Як мінімум, ми можемо говорити про те, що за підсумком цих досліджень серед міст може початися здорова конкуренція. Бачачи цей рейтинг, міста можуть зростати і вже наступного року рейтинг може виглядати зовсім інакше», — каже Володимир Феськов.

 Ужгород  на 25-му місці, Мукачево - четверте: індекс конкурентоспроможності міст України (ВІДЕО), фото-1

За словами Феськова, цей рейтинг насамперед цікавий для малого бізнесу: «Дослідження показують проблеми і стимулюють владу розв’язувати ці проблеми і ставати кращим для бізнесу. Результати і пропозиції рейтингу є свого роду дороговказом: як зробити так, щоб бізнесу в конкретному місті стало легше жити, працювати та розвиватися».

Дослідження, як пояснив експерт, відбувалося у формі телефонного опитування: в абсолютно випадкову вибірку потрапили 7,5 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності та близько 4 тисяч підприємців.

«Паралельно з цим дослідники виходили з певних статистичних даних, які вони отримали в офіційних представників органів влади. Так формувався рейтинг 45 міст», — розповів Володимир Феськов.

10 компонентів індексу

Індекс складався з 10 компонентів, на які звертали увагу при складанні індексу і власне з чого складалося опитування:

  • започаткування бізнесу;
  • доступ до публічного майна;
  • прозорість та відкритість даних;
  • вартість дотримання законодавства;
  • податки та збори;
  • неформальні платежі та корупція;
  • безпека введення бізнесу;
  • лідерство міської влади;
  • ресурси для розвитку;
  • підтримка інновацій.
 Ужгород  на 25-му місці, Мукачево - четверте: індекс конкурентоспроможності міст України (ВІДЕО), фото-2

Володимир Феськов каже, що є два рейтинги: в один увійшли лише обласні центри і другий — вже більш розширений — 45 українських міст. У рейтингу обласних центрів з 24 міст Ужгород на 13 місці. В 2020-му це було 12. Хоча індекс збільшився: нині це 54,42, а минулого року – 53,69.

Сильні сторони Ужгорода

«Наступного року Ужгород може очолити цей рейтинг і стати найкращим, — сказав Володимир Феськов. — Питання в тому, що Ужгород готовий зробити заради цього? Бо ми розуміємо сильні сторони цього міста — це започаткування бізнесу, дуже низька вартість дотримання законодавства при заснуванні бізнесу».

За словами експерта, в Ужгорода водночас є ряд слабких місць, які для того, щоб виправити, автори дослідження готові долучитися і консультувати місто: «Адже цей рейтинг цікавий як бізнесу, так і інвестору, який готовий зайти в місто. І в Ужгорода є можливість наступного року стати першим.»

 Ужгород  на 25-му місці, Мукачево - четверте: індекс конкурентоспроможності міст України (ВІДЕО), фото-3

У чому переваги Мукачево

«Дослідники беруть стільки міст, скільки вони готові пропрацювати, адже це дуже велика і кропітка робота. Це тільки другий рік рейтингу і сама методика може «обкатуватися». Наступного року можемо побачити значно ширший перелік міст. І те, що в рейтинг потрапили Ужгород і Мукачево дуже добре, тому що це стимулює їх до конкуренції і стимулює інші міста дивитись на них і розвиватися», — каже Володимир Феськов.

«Те, що два міста посіли такі різні позиції означає насамперед те, що в Ужгороді і в Мукачеві дещо різні пріоритети у влади, дещо різні політики. Мукачево має більше успішних позицій щодо безпеки ведення бізнесу, за лідерством міської влади, яка тісно комунікує з бізнесом, за підтримкою розвитку бізнесу і за підтримкою публічного приватного діалогу. Тобто, Мукачево має більше успішних компонентів лідерських позицій», — сказав Володимир Феськов.

Ужгороду, щоб посісти вищі позиції, треба наступного року проробити більше роботи, — додав він.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!

[ad_2]

Источник: 0312.ua

Добавить комментарий